Firma

Fotel biurowe to nie wszystko

Na rynku dostępnych jest wiele modeli foteli biurowych. Można kupić zarówno fotele w cenie 50, jak również 500 zł. Oczywiście w wielu przypadkach cena idzie w parze z jakością, jednak nie wszystkie fotele w tej samej cenie rzeczywiście będą równie ergonomiczne. A jakie modele obecnie cieszą się największą popularnością?

Fotele medyczne

Tego rodzaju siedziska posiadają certyfikat wyrobów medycznych. Zostały zaprojektowane w taki sposób, by odciążyć kręgosłup podczas pracy siedzącej, a więc zapobiegać jego kontuzjom, niwelować ryzyko pojawienia się bólu, a nawet umożliwić rehabilitacje, gdy konkretne schorzenia już występują. Takie fotele będą więc odpowiednie dla osób mających problemy z kręgosłupem.

  Jak utrzymać kręgosłup w dobrej formie?

Fotele biurowe typu Buisness

Tego rodzaju fotele odpowiednie są zazwyczaj dla osób wysokich i tęgich. Nie sprawdzą się za to w przypadku osób szczupłych, ponieważ siedzisko i oparcie mają większy niż standardowo rozmiar. Niektóre fotele mają więcej funkcji i szereg udogodnień – na przykład możliwość automatycznego dopasowania siedziska do ręcznie regulowanego oparcia.

Fotele biurowe to nie wszystko, jeśli chodzi o temat organizacji stanowiska pracy biurowej, to równie ważne są stoły (biurka), najlepiej również regulowane. Zastosowanie uchwytów do monitorów pozwoli na takie ustawienie ekranu monitora, żeby nie męczyć pleców i wzroku (więcej https://www.ergo-fotel.pl/uchwyty-do-monitorow).

stanowisko pracy z 2 monitorami