Zdrowie

Dermokosmetyki

Warto wiedzieć, że nie tylko operacje plastyczne i inne inwazyjne zabiegi kosmetyczne są w stanie wpłynąć pozytywnie na urodę oraz zapewnić młody wygląd skóry. Rosnącą popularnością cieszą się dermokosmetyki. Są one coraz częściej stosowane w gabinetach kosmetycznych, ale sięgnąć można po nie również w zaciszu domowym.

Linie dermokosmetyków należy dobierać indywidualnie do potrzeb własnej skóry oraz cery. Można dobrać je w gabinetach kosmetycznych, ale warto skorzystać również z pomocy lekarza dermatologa. Popularnym zabiegiem jest obecnie terapia przy pomocy kwasów. Można sięgnąć przede wszystkim po kwasy owocowe, które mają za zadanie złuszczanie naskórka. Robi się to w celu odsłonięcia głębszych warstw skóry. Sam zabieg ma działanie podobne do mocnego peelingu, który pozwala odmłodzić skórę i wyeliminować drobne przebarwienia, rany oraz popękane naczynka.

Warto pamiętać, że dermokosmetyki łączą w sobie funkcje zwykłych kosmetyków, takich dostępnych powszechnie w drogeriach, z farmaceutykami, czyli substancjami, które mają wykazywać działanie lecznicze. Dlatego też będą one zdecydowanie bardziej skuteczne od tradycyjnych środków kosmetycznych używanych powszechnie w pielęgnacji ciała. Coraz częściej można zaopatrzyć się w całe serie dermokosmetyków – popularność zyskują przede wszystkim płyny micelarne, kremy zawierające substancje aktywne pochodzenia roślinnego, a także różnego typu balsamy i peelingi – https://portaldlazdrowia.pl/tradzik-wrog-skory-o-ktorym-chce-sie-szybko-zapomniec/