Cukrzyca. Co warto o niej wiedzieć?

michau Zdrowie

Jest to bardzo często występująca choroba, której zazwyczaj towarzyszą inne dolegliwości. Wiele cierpiących na nią osób boryka się jednocześnie ze zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym, większe jest również w ich przypadku wystąpienie udaru mózgu. O jakiej chorobie mowa? Jaki problem jest tak poważnym zagrożeniem dla współczesnego człowieka? Tą chorobą jest cukrzyca.

Rodzaje cukrzycy

Cukrzyca występuje w dwóch formach. Jedną z nich jest cukrzyca typu I, która ma swe źródła w „naturalnych” predyspozycjach organizmu. W jej przypadku ważna jest stała opieka lekarska oraz odpowiednie leczenie, mające złagodzić przebieg choroby i jej skutki. Innym, znacznie częściej spotykanym typem cukrzycy, jest cukrzyca typu 2, za która w większości przypadków odpowiada niezdrowy styl życia. Innym problemem związanym z ta formą cukrzycy jest jej zbyt późne wykrywanie. Brak widocznych objawów sprawia, że o wysokim poziomie cukru we krwi pacjent dowiaduje się przez przypadek, w trakcie wykonywania badań pod kątem innych chorób.

  Zagrożenie rzęsistkiem

Dbanie o dietę, a przede wszystkim o rozsądne spożywanie cukrów, ruch oraz rezygnacja ze szkodliwych nałogów mogą znacznie pomóc tym, którzy już mają problem z cukrzycą oraz tym, którzy chcą się przed nią uchronić. Należy pamiętać, że ważnym elementem profilaktyki są kontrolne badania, dzięki którym można szybko wykryć problem i prędko rozpocząć skuteczną walkę z chorobą.

Źródło – https://portaldlazdrowia.pl/cukrzyca/

You May Also Like..

Zagrożenie rzęsistkiem

W trakcie stosunku płciowego bez zabezpieczenia kobieta może zarazić się rzęsistkiem pochwowym od mężczyzny, który nie odczuwa objawów, będąc nosicielem […]